Reglementen en spelregels voor nieuwe seizoen aangepast op basis van input verenigingen

Volleybal is altijd in beweging. Dat geldt eveneens voor onze spelregels en reglementen. Ook afgelopen seizoen keken we, met onze clubs, via consultatieronden en een enquête kritisch naar de geldende regels. Samen kwamen we tot een aantal wijzigingen die onze sport vanaf het komende seizoen nóg leuker en eerlijker moeten gaan maken.

Klik hier voor  de lijst met de belangrijkste wijzigingen, print ze uit en hang ze op in je sporthal. Met sommige aanpassingen krijg je al voor aanvang van het nieuwe seizoen te maken; zorg dus dat degenen die ermee te maken hebben, tijdig op de hoogte zijn! Alle actuele, volledige en officiële teksten van onze reglementen en alle spelregels vind je uiteraard op deze site. Bij afwijkingen tussen onderstaande tekst en deze officiële publicaties, prevaleren die laatste altijd.

Hieronder lees je op welke gebieden vanaf seizoen 2019-2020 reglementen en spelregels zijn aangepast. Een toelichting daarop vind je in het eerder genoemde wijzigingendocument. Wij wensen je vast veel speelplezier in het nieuwe seizoen!

Reglementen (Belangrijke info voor alle verenigingsfunctionarissen!)

  • Aanpassing op de invallersbepalingen
  • Horizontaal meespelen
  • Aanpassing aanvangstijden (jeugd)wedstrijden
  • Sancties bij afmelden en/of niet (volledig) opkomen
  • Vernieuwd reglement CMV
  • Vanaf 3e divisie en lager mogen dames bij heren meedoen

Spelregels(Belangrijke info voor alle volleyballers en functionarissen!)

  • Internal pass (set-up)
  • Spelerswisselingen
  • Opstellingen bij serverende partij
  • Topdivisie speelt met spelregels Eredivisie, o.a. E-score, 14 spelers