Inspiratie voor trainers! Wil je ervaringen delen met andere trainers, nieuws volgen, nieuwe ontwikkelingen als eerste doorvoeren in je vereniging? Hieronder staat informatie over de trainersvereniging (NVVO), de mogelijkheden om informatie te verzamelen en verschillende trajecten die jou als trainer in de vereniging kunnen helpen.

Trainersmailing

Wij brengen twee keer per jaar een nieuwsbrief speciaal voor trainers uit met daarin al het relevante nieuws speciaal voor trainers. Lijkt het je interessant dan kun je je direct abonneren op de eerstvolgende nieuwsbrief

Ook kun je via Twitter op de hoogte blijven van het allerlaatste nieuws door het Twitteraccount @Nevobo  en #Volleytrainers te volgen.

Trainersverenigingen

Er zijn twee trainer/coachverenigingen waar je als volleybaltrainer lid van kunt worden:

Nederlandse  Vereniging van Volleybal Oefenmeesters (NVVO)
De NVVO staat voor Nederlandse Vereniging van Volleybal Oefenmeesters. De NVVO ondersteunt volleyballers op een zo breed mogelijk gebied. Als je lid bent, krijg je bijvoorbeeld korting op workshops, een gratis trainerstijdschrift en ben je als trainer automatisch verzekerd. Meer informatie vind je op www.nvvo.org

NL  Coach
NLcoach is een organisatie voor alle coaches, ongeacht tak van sport of het niveau waarop de trainer/coach sporters begeleidt. NLcoach zet zich in voor de professionalisering van de trainer/coach in Nederland. Coachen is een vak en NLcoach tilt dat naar een hoger plan door te inspireren, te steunen en te organiseren. Meer informatie vind je op www.nlcoach.nl

Beide verenigingen leveren licentiepunten op voor je trainerslicentie. 

Technische leerlijn in de hele  vereniging

De technische leerlijn van het volleybal is verwerkt in het meerjarenopleidingsplan. Deze is volledig te bekijken via de website vanscope=volleybal. Hier kun jij als trainer of als lid van de technische commissie de leerlijn voor de vereniging op baseren. 

Trainerslijst

Stel voor ieder team een vaste (voor het hele seizoen) trainer aan. Heb je een tekort aan trainers ondanks het beleidsplan en opleidingsplan voor trainers? Vraag dan de meest recente Trainerslijst aan en benader trainers in de regio.

De trainer als professional

Een vereniging kan voor een trainer een werkgever zijn. Het is belangrijk voor een vereniging om zich als een goede werkgever op te stellen. Meer informatie hierover is te vinden op de Beleidskaart_vereniging-als-werkgever.pdf

Het is goed om als vereniging een (beleids-)plan te maken waarin specifiek de ondersteuning en ontwikkeling van trainers centraal staat. Beschrijf hierin wanneer een trainer aangesteld, ondersteund, begeleid, gewaardeerd en geëvalueerd wordt. Het belonen van trainers is ook een belangrijk aspect. Dit kan geldelijk, maar ook met opleidingen, ontwikkeling of kennisvermenigvuldiging. Beleidskaart_gekwalificeerde-trainers.pdf

Interessant document:
Vrijwilligerswijzer Sportwerkgever

Verenigingstrajecten

Een interessant traject om te volgen is Sportief Coachen = winst.pdf en Coach de coach.pdf.  In deze trajecten leer je als vereniging de trainers te ondersteunen en te begeleiden.

De bijscholingsmodule ‘Er is meer te winnen.pdf vanuit het project ‘Veilig Sport Klimaat’ kan ook interessant zijn voor jouw vereniging. Trainers kunnen licentiepunten verdienen voor de verlenging van hun licentie en het is daarnaast ook goed voor hun eigen ontwikkeling als trainer. Leuk extraatje: als je een traject vanuit het project ‘Veilig Sport Klimaat’ hebt gevolgd ontvang je als vereniging de verenigingsbox! In deze box zitten allemaal hulpmiddelen om trainers, bestuurders, ouders en scheidsrechters nog beter te kunnen begeleiden!!

Heb je suggesties/vragen of opmerkingen dan kun je deze altijd sturen via een privebericht op Twitter of per mail naar: volleybalacademie@nevobo.nl.